ОГОЛОШЕННЯ

У Херсонській області в лісах та полях розкидають їстівні брикетики з вакциною від сказу для диких тварин. Побачите подібний брикет в лісі - не чіпайте його! В період на кінець жовтня місяця та початок листопада поточного 2018 року на території області будуть проводитись заходи із переоральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області. Епізоотична ситуація по сказу, як в Україні так і на Херсонщині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий - лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м'ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів'я диких тварин та досягти бажаних результатів. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах. Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GРS. Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв. км. Розповсюдження    вакцини    не    проводиться    над    населеними    пунктами,    болотами, водоймищами, авто - та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт. Інформуючи про кампанії пероральної вакцинації, маємо на меті попередити людей і уникнути непорозумінь, адже останнім  часом  є багато звернень стосовно того, що фермери   за   допомогою   літальних   засобів   виконують   обприскування   полів.   Також грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик. Тому, шановні мешканці Херсонщини, коли ви побачите літак АН -2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись - це лише здійснюється процес вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Наполегливо прохання не брати брикети з біологічними препаратами в руки та не переносити з місця.