Сьогодні, 9 травня, Україна відзначає перемогу над нацизмом у Другій світовій війні та вшановує пам'ять її жертв.

Цей далекий день 1945-го року, назавжди закарбувався в історії нашого народу, як день національного тріумфу, перемоги, величі, братерства. На передовій, та трудовому фронті, всі українці, серед яких і мешканці нашої ради, наближали омріяну перемогу. Ми в неоплатному боргу перед нашими дідами та прадідами, які згубили свою молодість та здоров’я в боях. Урочисті заходи з цієї нагоди відбулися і в селищі Риково. На кладовищі протоієрей Микола Палагнюк провів Молебень за загиблими у  Другій  світовій війні, на привокзальній площі відбувся святковий концерт в пам’ять  загиблих у роки війни.

Головними у цей величний день були ветерани: Гребенюк Петро Тимофійович – інвалід війни, Будаква Анатолій Іванович, Бондаренко Марія Дмитрівна, Товчко Галина Іванівна – учасники  Другої Світової  війни, Бобін Борис Іванович, Саламатін Віктор Михайлович - учасники бойових дій , Гладких Марія Федорівна – учасник Війни, голова вивезених в Німеччину, Дога Зоя Акимівна – дитина війни, Барило Анатолій Іванович - учасник бойових дій у Венгрії, Зінченко Анатолій Володимирович - учасник бойових дій у Чехословачинні.Долучились до заходу селищний голова Галицький Олександр Анатолійович, робітники та депутати селищної ради, підприємці, військовослужбовці, учні Партизанської школи І-ІІІ ступенів та Риковської ШЕВ, громадськість та гості селища.

Селищний голова Олександр Анатолійович звернувся до всіх присутніх зі словами глибокої шани та поваги, наголосив, що в цей день ми святкуємо день Великої Перемоги над нацизмом, згадуємо в першу чергу тих, хто здобув цю Перемогу, бо ми є нащадками великих солдатів-переможців, тих, хто ратною працею кував перемогу в бою, тих, хто не дочекався своїх синів і чоловіків. Побажав нашим шановним ветеранам миру, міцного здоров’я та довголіття, родинного щастя, благополуччя.

Гладких Марія Федорівна – учасник Війни, голова вивезених в Німеччину побажала всім здоровья, довголіття, родинного затишку, миру та дружби між народами.

Присутні  вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятників «Обеліск на честь воїнів односельчан» та «Пушка».

Після урочистого концерту ветеранів частували солдатською кашею та «фронтовими 100 грамами».

Минають роки, все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах: “Ніхто не забутий, ніщо не забуто”. Можливість мирно жити дісталась страшною ціною мільйонів життів. Тому ми завжди маємо пам'ятати ратний подвиг ветеранів. Низький Вам уклін дорогі ветерани!