Вшануємо пам'ять

16 січня 2020 року вся Україні вшановує пам'яті захисників Донецького аеропорту. Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли проросійські сепаратисти захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.  За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали "кіборгами", а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. 18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників -"кіборгів", які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. Слова «кіборг» та «герой» стали синонімами, а сам захист є історією про мужність і самопожертву, коли просто так не віддаєш жоден метр української землі, окупанти не вірили, що живі люди змогли б витримати всі ці шалені безупинні атаки, обстріли з артилерії, танків та «Градів». Але вони витримали. Не зміг витримати лише бетон. Минають роки, але ми завжди будемо пам'ятати подвиг кіборгів, адже саме вони стали новим символом незламного духу нашого народу. І у цей день ми разом з усією Україною преклоняємо коліно та схиляємо голови у пам'ять усіх Героїв, які віддають життя за нашу державу, рідну землю та незалежність кожного з нас! Пам’ятаймо наших Героїв!